Placeholder

MJALT AKACIA J06

 

Mjalt Akacia i Pukes 2000L/kg

Mjalti i akacias është nga mjaltet më të mirë, tregojnë ekspertët. Sipas tyre, ky mjaltë është thesar i vërtetë për dy arsye të thjeshta. Ai është nga të vetmit që nuk shkakton asnjë lloj reagime alergjik dhe arrin të kristalizohet shumë ngadalë.
Akacia, është një nga më të popullarizuarit dhe më të ëmblit ndër varietetet e mjaltit për shkak të shijes së tij të butë dhe delikate. Ai mbetet në gjendje të lëngët për një kohë të gjatë. Për shkak të përmbajtjes së tij të ulët të saharozës, është një zgjedhje e mirë për diabetikët.

Vlerat ushqyese: I njohur për veprimin e tij terapeutik, akacia pastron mëlçinë, rregullon zorrën dhe është anti-inflamator për sistemin e frymëmarrjes. Ky mjaltë është i shkëlqyer si ëmbëltues, pa ndryshuar shijen apo aromën e pijeve dhe çajrave. Gjithashtu, fëmijët e duan këtë mjaltë.

2,000 L